Bobkovišeň lékařská ´ELLY 160-180cm

Kód: 1038
Akce Novinka
1 550 Kč 1 383,93 Kč bez DPH
Skladem

Bobkovišeň lékařská ´ELLY´ - vyšší, rychle rostoucí, stálezelený keř, dorůstající do 3,5m, Keř je vhodný do živých plotů.

Ideální na slunce, ale snese i polostín či stín

Čistá výška rostliny: 160-180cm

květináč : 25l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bobkovišeň lékařská 'Elly' - stálezelený a oblíbený keř s lesklými, podlouhlými, sytě zelenými a kožovitými listy. Keř je poměrně rychle rostoucí, dorůstá se do výšky 3,5 m. Na jaře v dubnu až v květnu se tvoří jemné, sladce vonící, krémově bílé květy . Svou vůní lákají např. včely a motýly. Květenství ustupuje nenápadným černým plodům, které dozrávají uprostřed léta. Pro člověka jsou nejedlé a jedovaté. 

Pěstování: Roste rychle, všemi směry ale přednostně do výšky, takže brzy vytvoří pěkný, hustý, stálezelený keř. Potřebuje vlhkou, ale v žádném případě mokrou půdu, přednostně mírně kyselé reakce, bohatou na živiny. Ideální na slunce, ale snese i polostín či stín. Pokud začnou listy žloutnout, bývá to nedostatkem živin, nebo chlorózou (přemírou vápna v půdě), nebo výsadbou v těžkém jílu. Dodejte jí hořkou sůl při chloróze, nebo upravte pH půdy na kyselou reakci, nebo ji mírně vyvyšte nad terén, pokud jste ji zasadili do jílu. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Rostlina by neměla vyschnout před zamrznutím země. V případě omrznutí listů nebo větviček stačí na jaře zakrátit. Obráží spolehlivě a bujně. Dobře mrazuvzdorná do cca -24°C, krátkodobě zvládla už i -27°C.