Thuje Brabant 140-160cm květináč

Kód: 1217
330 Kč 294,64 Kč bez DPH
Skladem

Thuja occidentalis Brabant - rychle rostoucí kultivar thuje

  • čistá výška rostliny: 140-160cm
  • květináč
  • barva: zelená
  • Původ ČR
  • zálivka: velká

Detailní informace

Detailní popis produktu

Thuja  BRABANT

Túje západní 'Brabant' je velmi podobná tújí 'Smaragd'. Hlavní výhodou jsou roční přírůstky, po zakořenění je to až 50 cm za rok. Barva jehličí je o něco méně intenzivní zelená než-li má 'Smaragd'. Bohatě rozvětvuje, její výšku můžeme pravidelně regulovat a tvar upravovat řezem podle svých představ. Lze jej nejčastěji spatřit u rodinných domů jako kompaktní zelenou stěnu .Tato thúje velmi dobře snáší řez a je tak ideálním kandidátem do živých plotů, kde nachází nejčastější uplatnění. Tújím nejlépe vyhovují spíše slunná nebo alespoň polostinná místa.

Pokud sázíme živý plot můžeme Brabant vysadit ve vzdálenosti 50cm od sebe. Optimální rozestup by měl být v rozmezí 50 až 70 cm. Thuja occidentalis Brabant vyžaduje mírně kyselou, raději vzdušnější a na živiny bohatší půdu a dostatek vláhy. Spojením těchto faktorů Vás potom Brabant odmění svou zelenou barvou a nebude "reznout". 

Zálivka:

Zálivka je nutná především v období sucha. Obzvlášť je nutná na slunném a suchém stanovišti. Tújím pomůže i mulčovací kůra která zabraňuje nadměrnějšímu odpařování vláhy z půdy.